23. İstanbul Kısa Film Festivali’ne Yunanistan’dan Katılım

Türkiye’nin en uzun süreli festivallerinden biri olarak öne çıkan  23. İstanbul Uluslararası Kısa Film Festivali  23 Kasım 2011 Çarşamba günü saat 20.00 de Fransız Kültür Merkezi Sinema salonunda gerçekleştirilecek  olan açılış töreni ile başlayacak. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema ve Telif Hakları Genel Müdürlüğü’nün ana sponsorluğunda, Fransız Kültür Merkezi, Hollanda Başkonsolosluğu ve Goethe Institut nün salon sponsorluklarında gerçekleştirilen bu etkinlik sinema sanatı kapsamında kısa zamanda çok şey anlatma temeline dayanan ve yönetmenlerinin yeteneklerini en özgün biçimde yansıtmalarına olanak tanıyan kısa filmi desteklemek, ulusal ve uluslararası alanda genç yönetmenlerin seslerini duyurmalarına ortam hazırlamak amacıyla düzenleniyor. Programa tüm dünyadan 870 başvuru arasından 156 film seçildi.

Bu yıl Türkiye, Belçika, Fransa, İngiltere, Brezilya, Macaristan, Iran, Bulgaristan, Polonya, Avustralya, Tayland, ABD. İspanya, İtalya, Hindistan, Kanada, Almanya, Ermenistan, Avusturya, Lübnan, Moldova, Kore, Kırgisiztan, Kosova, Hollanda, Romanya, İsviçre, Afganistan, Makedonya, Singapur, Bangladeş, Arjantin, İsrail Cezayir, Fas, Yunanistan Bosna Hersek, İsveç, gibi ülkelerden 870 film başvurdu.

 Yunanistan’dan bu yıl festivale  Yorgos Zois’in Casus Belli (Savaş Nedeni) adlı filmi katılacak. Film 26 Kasım Cumartesi ve 29 Kasım Salı günü  Alman Kültür Merkezi Sinema Salonun’da gösterime girecek.

Yorgos Zois Casus Belli – TRAILER

23. İstanbul Uluslararası Kısa Film Festivali – Program 2011

GRTRnews


Πάρε μέρος στον Διαγωνισμό του Xenodoxeio.gr με δώρο 2 πακέτα δωρεάν διαμονής για 2 Διανυκτερεύσεις με Πρωινό για 2 Άτομα σε 2 Υπέροχα Ξενοδοχεία! Συμπλήρωσε το email σου στη φόρμα συμμετοχής έως 31/7/2017 για να συμμετάσχεις στην κλήρωση που θα πραγματοποιηθεί 1/8/2017.


Ξενοδοχεία στην Κωνσταντινούπολη


Ξενοδοχεία στη Σμύρνη


Ξενοδοχεία στην Καππαδοκία