Atina’da İslam Eserleri Müzesi’nin Uluslararası Başarısı

Benaki İslam Eserleri Müzesi dünya çapında bu alanda en önemli onüç kolleksiyon arasında sayılabiliceği belirtilerek, bu konudaki makaleyi  önemli islam araştırmacıları Jonathan Bloom ve Sheila Blair saygın bir dergi olan «Suudi Aramco World» dergisinde yayınladı.  Yazarlar, makalede Benaki Müzesini , İstanbul’da Topkapı Sarayı Müzesi, Kahire İslam Eserleri Müzesi, Tahran İslam Sanatları Ulusal Müzesi, New York Metropolitan Müzesi, Louvre, Londra’da Victoriα&Albert Müzesi, Kopenhag David Müzesi, Washington Freer Gallery of Art ve Los Angeles Sanat Müzesi gibi müzelerde sergilenen islami eserleri kolleksiyonları ile karşılaştırmaktalar. (Bilgi : Vima Gazetesi)

Topkapi Müzesi Başkanı ve Tarih profösörü İlber Ortaylı'nın Benaki İslam Eserleri Müzesi ana salonunda gerçekleşen seminerden. Foto: GRTRnews

Benaki İslam Eserleri Müzesi


Πάρε μέρος στον Διαγωνισμό του Xenodoxeio.gr με δώρο 2 πακέτα δωρεάν διαμονής για 2 Διανυκτερεύσεις με Πρωινό για 2 Άτομα σε 2 Υπέροχα Ξενοδοχεία! Συμπλήρωσε το email σου στη φόρμα συμμετοχής έως 31/7/2017 για να συμμετάσχεις στην κλήρωση που θα πραγματοποιηθεί 1/8/2017.


Ξενοδοχεία στην Κωνσταντινούπολη


Ξενοδοχεία στη Σμύρνη


Ξενοδοχεία στην Καππαδοκία