Türk Akademisyenlerden Yunanistan’daki Üreticilere Arıcılık Eğitimi

Düzce Üniversitesi Arıcılık Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkezi’nde (DAGEM) görevliakademisyenlerin Yunanistan’daki üreticilere arıcılıkeğitimi verdiği bildirildi.

DAGEM Müdürü Yrd. Doç. Dr. Meral Kekeçoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Gümülcine’ye ziyarette bulunduklarını belirterek, bölgenin arıcılığın geliştirilmesinde önemli bir yer olduğunu söyledi.

Gümülcine’de arıcılara üç gün süreyle arıcılık, arı hastalıklarıyla mücadele ve ana arı yetiştiriciliği konularında teorik ve uygulamalı eğitim verdiklerini belirten Kekeçoğlu, «Amacımız, bu bölgedeki arıcılığı harekete geçirmektir» dedi.

Kekeçoğlu, arıcılığın ekonominin kalkınmasında önemli bir sektör olduğunu ifade ederek, «Yunanistan’ın son günlerdeki ekonomik durumu göz önüne alındığında arıcılık, bu bölgenin kalkınmasında lokomotif görevi üstlenebilecek bir sektördür. Burada yaptığımız incelemeler sonrasında yapılabilecek ortak projeleri DAGEM işbirliğinde arıcılarımızla yapmaya karar verdik» diye konuştu.

ΑΑ


Πάρε μέρος στον Διαγωνισμό του Xenodoxeio.gr με δώρο 2 πακέτα δωρεάν διαμονής για 2 Διανυκτερεύσεις με Πρωινό για 2 Άτομα σε 2 Υπέροχα Ξενοδοχεία! Συμπλήρωσε το email σου στη φόρμα συμμετοχής έως 31/7/2017 για να συμμετάσχεις στην κλήρωση που θα πραγματοποιηθεί 1/8/2017.


Ξενοδοχεία στην Κωνσταντινούπολη


Ξενοδοχεία στη Σμύρνη


Ξενοδοχεία στην Καππαδοκία